Studia tatuaży salony Kielce Znajdź studio w swoim mieście
Studia tatuaży salony Kielce Znajdź studio w swoim mieście
Próbą generalną dla zespołu Formuły Student Politechniki Krakowskiej MechPower i jego bolidu MP1 był udział w zawodach w Rumunii. gdzie grać w plinko Poza sztuczną inteligencją w dyskusjach zostaną poruszone także inne tematy strategiczne dla przyszłości Europy. – Jeżeli chcemy gonić świat, a moim marzeniem jest, by Polska stała się liderem cyfryzacji w Europie, to potrzebne są nam takie inicjatywy. Forum AI jest spójne z moją wizją rozwoju kraju. W perspektywie długofalowej chcę doprowadzić do cyfrowej rewolucji. Tego czego mi brakuje to to, żeby absolwentów zachęcać do służby w administracji publicznej.
Profesor z PK opracował nowy sposób rozgrywania partii szachowej
To była bardzo ciężka praca, często okazywało się, że nie ma prostych rozwiązań. Nawet takie kwestie jak umiejscowienie foteli czy pedałów gazu i hamulca to były długie godziny wyliczeń, rozważań różnych wariantów. Na koniec jednak to co wszyscy teraz czujemy patrząc na nasz bolid, to po prostu wielka satysfakcja – mówi Paweł Wojdylak. Następny krok to stworzenie całej sieci osób wspierających studentów neuronietypowych – mówi dr inż. Agnieszka Łapczuk, która pełni rolę Asystenta-Lidera na PK. 21 października 2024 roku w Międzynarodowym Centrum Edukacyjno-Badawczym “Działownia” prof. dr hab.
- Różne gatunki drzew przy nim rosną prawdopodobnie od około 200 lat.
- Dzięki temu często wspomagał pracowników Muzeum PK rozwiewając wątpliwości wynikające z zawiłości faktów historycznych – mówi Lilianna Lewandowska, kierownik Muzeum Politechniki Krakowskiej.
- Najwyżej uplasowany uczeń zostanie zaopatrzony w aż 100 dodatkowych punktów uwzględnianych w rekrutacji na PK.
- Oprócz uczestnictwa w różnego typu zajęciach czy wykładach, słuchacze UTW mogą także brać udział w wycieczkach oraz spotkaniach okolicznościowych.
- W tegorocznej edycji konkursu zostało zgłoszonych 5 prac inżynierskich oraz 5 prac magisterskich.
Wystawa poplenerowa prac studentów I roku architektury krajobrazu w Galerii „GIL”
Prezentowane podczas wydarzenia wynalazki i technologie, mogą w przyszłości wpłynąć na wiele dziedzin życia. Krakowskie uczelnie postanowiły się zjednoczyć i wspólnie przedstawić innowacyjne rozwiązania inwestorom. Na rolę współpracy uwagę zwrócił w swoim przemówieniu podczas otwarcia wydarzenia prof. dr hab. Nauki podkreślił także znaczenie projektu Inkubator Innowacyjności 4.0 i wspomniał o korzyściach jakie niesie on zwłaszcza dla młodych twórców. – Jeśli ktoś z pracowników lub studentów ma ciekawe zainteresowania i chciałby podzielić się nimi ze społecznością uczelni lub zna taką osobę, zachęcamy do współpracy – mówi Joanna Skowrońska.
Tomasz Ściężor z Politechniki Krakowskiej, współautor raportu. Biuro Karier PK prowadzi też na swojej stronie bazę ofert pracy, staży i praktyk dla studentów PK. Jak możemy przeczytać w raporcie, w 2023 r. Pracodawcy zgłosili do bazy blisko 6 tysięcy ofert miejsc pracy, stażów i praktyk, 77 proc.
Nowe centrum badawcze w Krakowie – dla współpracy na rzecz bezpieczeństwa pożarowego i ochrony przed hałasem
Nagrodę wręczono podczas IV Konferencji Stron Porozumienia Sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce. Uczelnię wyróżniono za projekt przystosowania silnika spalinowego do zasilania wodorem. Autorami innowacyjnego rozwiązania są naukowcy z Katedry Pojazdów Samochodowych Wydziału Mechanicznego Politechniki pod kierunkiem prof. Marka Brzeżańskiego. Uczelniana rywalizacja w Ligach Akademickich AZS ruszyła wraz z nowym rokiem akademickim, a już drużyny z PK mają w nich spore osiągnięcia. W Krakowie odbył się pierwszy turniej Ligi Akademickiej AZS siatkarek. Nasza drużyna zaprezentowała doskonałą formę i pokonała wszystkie zespoły.